Müziğin Pazartesi rengi: Mavi


Mavi'yi bilirsiniz. Kendisini, birbirinden şık kliplerinden, dupduru sesinden hatırlarsınız unuttuysanız da. Dün akşam kendisi, Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde, onu izlemeye gelenlere sıcak şarap tadında bir konser verdi.

Bazı sesler var, onlar sadece kendilerine benziyor. Kimse gibi olmaya çalışmıyorlar, benzemeyi deneseler dahi, özgünlüklerinden eksilmiyorlar. Bu hatun öyle bir hatun. Zaten bir masanın diğer tarafında otururken ya da beyaz camın arkasından bunu dibine kadar hissettiriyor. Sahnedeki elektriği bambaşkaymış, gittik gördük. 

Kendi imzasını taşıyan şarkılarını, her hecesine dokuna dokuna söylüyor. İlk defa bile dinlesen onun bestelerini, ne dediğini anlıyor, şarkının dünyasına süzülüyorsun. Ayrıca özenle seçtiği, başkalarından bildiğimiz şarkılar da söylüyor. Ki bunlardan bir tanesi Sezen Aksu'nun Kış Masalı ki Fas'ta Gökhan Özdemir'in çektiği bir klibi de var şarkının, enfes. Bambaşka bir doku katmış şarkıya. Yazının sonunda o da.

Bir de gecenin sürprizi, İzel'in sanki yüzyıllardır dinlemediğim bir şarkısı olan Emanet. "Ama bizde bir şeyler bitti, böyle bitmesi gerek miydi?" diyen ve yıllardır hiç bozulmadan aynı yerinde, ezbere duran o şarkıyı ne şahane de söyledi! Aklına sağlık, repertuara bu şarkıyı alan zevkine sağlık! 

Hatunu bir daha sahnede yakalarsanız, mutlaka dinleyin, izleyin. Bir arkadaşa bakıp onda kalmış gibi hissedeceksiniz, söz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Periscope'uyoruz!

Sen ve Ben

Haftanın Güzelleri: ActOrchestra - Sıfırdan Sonra