Taze frikik vs. Namus cinayeti

Hayır, artık şaşırmıyorum da, insan etine bakış açım değişecek, ondan korkuyorum.

Neden bahsettiğim başlıktan gün gibi kendini açık etse de, derinleştirmekte fayda var.

Gazetecilik online oldu, mertlik bozuldu! Ha ne kadar vardı, onu başka bir gün tartışırız. Lakin her gün yüz binlercesi matbaalarda basılan, milyonlarca göz tarafından okunan, dokunulan o gazeteler, sizler sahiden mübarektiniz! Her biriniz adeta bir okunmuş pirinç, bir su damlası kadar kutsaldınız! Ne zaman internetle tanıştınız, kendinizi bozdunuz. Sadece arka sayfalarınızda ve yetişkin eğlence servisleri(!) ilanlarında sergilediğiniz kadın bedenlerini, galeri galeri, beşer onar, tomar tomar pazarlamaya başladınız!

Yetmedi, “seksi fotoğrafları için tıkladığımız” galerilerinizde, iki fotoğraf arasına bir reklam aldınız, kazancınızı katladınız. O sırada ne o kadınlar, ne onların özel hayatları, ne de yayınladığınız fotoğrafları çeken fotoğrafçıların telifleri umrunuzdaydı!

Bugün memleketin “en çok ben okunuyorum, internetin fıstığı benim, binicem üstüne, vurucam kırbacı” diye böbürlenerek ortalıkta dolanan online gazetelerinin her biri bu tuzağı kendi elleriyle hazırlıyor, ona itinayla düşüyor, okurlarını da düşürüyor. Türlü çeşit vücut salgısını klavyeye akıtmak için aportta bekleyen adamlara da gün doğuyor, iki gram insan bucağı görecekler diye.

Çok okunandan ziyade, çok “tıklanan” mevzubahis gazetelerin bu “soft porn” hali bana batadursun, onlar yeni memeli galerileri hazırlamaya devam ederken –ki bu memeli insandır-, bir taraftan da şiddete maruz kalan kadınları, kız çocuklarını çirkin anasayfalarına malzeme yapıyor, akılları sıra şiddete sövüyor, lanet okuyorlar. Şiddet gören kadınları, çocukları afişe ediyor, cansız bedenlerini, darp görmüş hallerinin fotoğraflarını, memeli galerilerinin yanına iliştiriyor, “en çok ben tık’lanacağım” savaşına bir güzel malzeme ediyorlar.

Bu kafanın en büyük malzemesi “bir sonraki karedeki ünlü kadının iç çamaşırı”, “kocasının sokak ortasında vahşice katlettiği Nurten, kuzenlerinin tecavüzüne uğrayan Sinem, amcalarının azmettirmesiyle öldürülen Gülcan”

Onların düzeninde her zaman “vah gidene”.
Kalanların seksi fotoğrafları için tıklayınız.

Taze frikik, namus cinayeti - Aslı Aker - Ucyuzotuzuc.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Periscope'uyoruz!

güldük, eğlendik, bitti.

Körlük