26.3.12

Twitter'dan Nağmeler vol.11İyilik yapıp denize atmaktan sıkıldığımı, bugün denize söyledim.

-

Bir ekibi yöneten kimsenin aynı zamanda ahkam kesen olması dramatik sonuçlara yol açabiliyor. #ibretlik

-

"Yenilikçi" kadar eskimiş bir parlatma sözcüğü de yok hani...

-

Hayatlarina olumlu katkilariniz olan insanlar varsa ve onlar tereddutsuz nankorse... Aksam yemegini fazla kacirmis gibi hissediyor insan...

-

Bir avuç fotoğraf @ErselSerdarli'nin yeni şarkısı, Özge Fışkın söylüyor.. Ajansta bir kez çaldım, şarkı bitti, ahali ıslıkla devam ediyor!

-

Bugün gerçekten yoruldum. Bir daha da anladım; insanı iş değil, yine insan yorar.

-

Seni eksiltiyorlarsa sen de onlari azalt.. Hayatindan cikararak..

-

"Bu sevda, Fenerbahce sevdasi gonullerde bitmez. Benimkinde de bitmeyecektir.." Nasil yalniz birakiriz ki seni..

-

Aslında bir adama fahri unvan vermek "suni mualeme yapıyoruz biz sana" demek değildir de nedir..

16.3.12

İstanbul'dan Finlandiya'ya Fenerbahçe Konuşursak...


Geçtiğimiz Haziran'da bir email aldım, mail Finlandiya'dan geliyordu. Finlandiya Ulusal Kanalı YLE'den Pia, bir belgesel çektiklerini, Avrupa'nın birçok ülkesini dolaşacaklarını, şehirler hakkında konuşurken o şehirde yaşayanlarla ilgili de bir şeyler anlatmak istediklerini söyledi. Ekledi: biz programın sunucuları (yani Pia ve Lotta)  Finlandiya'da futbol oynuyoruz. Senin de futbolla ilgilendiğini duyduk. Futbol eksenli bir sohbet olursa süper olur! Tamam dedim, gelir gelmez seslenin! 


Temmuz'un 2'sinde İstanbul'a geldiler, İstiklal Caddesi'nde buluştuk. South Park'ta oturduk, söyleştik. Fenerbahçe'yi, şehrin diğer takımlarını konuştuk. Bir kez daha "Türkiye'nin en büyüğü Fenerbahçe" demek ve bunu Finlandiya ahalisine duyurma meselesine fazla girmeyeceğim ama evet, yaptım. 


"Futbol delisi" diye tanımlamaktan çekinmedikleri benim de yer aldığım İstanbul bölümü "Surffaajat"ın "Turkki" bölümünde geçtiğimi hafta yayınlandı. Oldukça keyifli geri dönüşler olmuş bilgisi ve teşekkürüyle bugün bana bir DVD ulaştı Helsinki'den. 


O gün yolda sohbet ederken karşılaştığımız Tolga Becer ve sevgili eşi, güzel arkadaşlarım Ozan ve Ferit de keyifle geçmişler belgeselde böylece. Çünkü sevgili Pia, o gün ne yapıp ettiysek her şeyi özenle kaydetti! 


Bana da bu keyifli hadiseyi sizinle paylaşmak düştü!

10.3.12

bir gün


sevmek ayaklarına dolanır da yapamazsan..
sanma ki anlarlar seni basarlar göğüslerine.. 

"gidiyorum dediğinde gitseydin" diye vurulur yüzüne..

8.3.12

Kadınlar Meyhanede de Güzel!

Alabildiğine güzel muhabbet eşliğinde ilk Kadınlar Meyhanesi, Peymane’de düzenlendi

Türkiye’nin lider rakı markası Yeni Rakı, Türkiye’nin ilk Kadınlar Meyhanesi’ni Peymane’de gerçekleştirdi. Türkiye’de rakı kültürüne yön veren kadınlardan Mey İçki Uluslararası Pazarlama Müdürü Elif Göktaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe sadece kadınlar katıldı. “Meyhanenin hiç olmadığı kadar şık, muhabbetin de alabildiğine güzel olduğu bir kadınlar gecesi” olarak hayata geçirilen konsept gecede Oryantal Didem’in muhteşem performansı, fasıl ekibinin bazen coşkulu bazen hüzünlü parçaları, birbirinden güzel fotoğraflarla hazırlanan “İz Bırakan Kadınlar” sergisi ve daha pek çok sürpriz geceye katılan kadınlara unutulmaz anlar yaşattı.


Geleneksel Rakı kültürünün günümüzün modern meyhanelerinde yaşatılmasına pek çok proje ile öncülük eden Türkiye’nin lider rakı markası Yeni Rakı ilk kez kadın konseptli meyhane projesini hayata geçirdi. İşletmeci ortaklarından biri de kadın olan Peymane’de gerçekleşen Türkiye’nin ilk Kadınlar Meyhanesi, hem eğlencesiyle hem hoş sohbetleriyle geceye katılan birçok kadına gelenekselliği ve modernliği birleştiren farklı bir meyhane deneyimi yaşattı.

Geceye katılanlara TURAD, Mey İçki ve Marmara Üniversitesi Tekstil Sanatları Bölümü’nün desteğiyle yürütülen bir proje kapsamında Samatyalı kadınların el becerileriyle tasarladığı el örgüsü rakı şişesi kılıfları hediye edildi.  Gecenin son sürprizi ise davetlilerin özel vale servisi ile kendi arabalarıyla evlerine kadar bırakılmasıydı.

Yeni Rakı tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk Kadınlar Meyhanesi, 14, 21 ve28 Mart olmak üzere Mart ayının her Çarşamba gecesi anlaşmalı restoranlarda kadınlara özel menüler sunarak devam edecek.  Ayrıca, fasıl ekibi ve falcılar 14 Mart’ta Beyoğlu’nda, 21 Mart’ta da Kumkapı ve Samatya’da Kadınlar Meyhanesi çerçevesinde yine anlaşmalı noktalarda müşterilere keyifli dakikalar yaşatacaklar.

Kadınlar Meyhanesi’nin hayata geçeceği anlaşmalı restoranlar arasında Beyoğlu’nda Peymane, Şahika Meyhane ve Asmalı Pera; Samatya’da Forsa Balık, Sedir, Sarıgül, Kuleli, Günbilir ve Ali Haydar İkinci Bahar; Mecidiyeköy’de Elmalı Meyhane; Yeniköy’de Kavak Balıkçısı; Kumkapı’da ise Çapari Arif, Kırlangıç, Valentino Kartallar, Okyanus, Ege, Kırmızı Karides, Sandal, Kumkapı Deniz Kızı, Hoş Seda ve Patara olacak. 

Blogger'lar masası! 

Peymane'nin ikinci katındaki 8 numaralı masa, kadın blogger'lara ayrılmıştı dün geceki organizasyonda. Bu keyifli davete icabet eden ben, orada uzun zamandır görüşmediğim dostlarla bir arada olmanın tadını çıkarıyordum ki, içimden içimden bizi bir kez daha bir araya getiren Yeni Rakı'ya teşekkür ederken buldum kendimi. 

Sohbetin satır aralarında sıkışan "leopar, sırt dekoltesi, çatal" gibi detaylar o gece orada olan Blogger kadınların sırrı olmaya devam edecek..

Eminim dün gece çılgın atan o kadınlar, yakın zamanda başka bir meyhanede bir araya gelecek!


yok'la'ma!