Ana içeriğe atla

Kadınlar Meyhanede de Güzel!

Alabildiğine güzel muhabbet eşliğinde ilk Kadınlar Meyhanesi, Peymane’de düzenlendi

Türkiye’nin lider rakı markası Yeni Rakı, Türkiye’nin ilk Kadınlar Meyhanesi’ni Peymane’de gerçekleştirdi. Türkiye’de rakı kültürüne yön veren kadınlardan Mey İçki Uluslararası Pazarlama Müdürü Elif Göktaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe sadece kadınlar katıldı. “Meyhanenin hiç olmadığı kadar şık, muhabbetin de alabildiğine güzel olduğu bir kadınlar gecesi” olarak hayata geçirilen konsept gecede Oryantal Didem’in muhteşem performansı, fasıl ekibinin bazen coşkulu bazen hüzünlü parçaları, birbirinden güzel fotoğraflarla hazırlanan “İz Bırakan Kadınlar” sergisi ve daha pek çok sürpriz geceye katılan kadınlara unutulmaz anlar yaşattı.


Geleneksel Rakı kültürünün günümüzün modern meyhanelerinde yaşatılmasına pek çok proje ile öncülük eden Türkiye’nin lider rakı markası Yeni Rakı ilk kez kadın konseptli meyhane projesini hayata geçirdi. İşletmeci ortaklarından biri de kadın olan Peymane’de gerçekleşen Türkiye’nin ilk Kadınlar Meyhanesi, hem eğlencesiyle hem hoş sohbetleriyle geceye katılan birçok kadına gelenekselliği ve modernliği birleştiren farklı bir meyhane deneyimi yaşattı.

Geceye katılanlara TURAD, Mey İçki ve Marmara Üniversitesi Tekstil Sanatları Bölümü’nün desteğiyle yürütülen bir proje kapsamında Samatyalı kadınların el becerileriyle tasarladığı el örgüsü rakı şişesi kılıfları hediye edildi.  Gecenin son sürprizi ise davetlilerin özel vale servisi ile kendi arabalarıyla evlerine kadar bırakılmasıydı.

Yeni Rakı tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk Kadınlar Meyhanesi, 14, 21 ve28 Mart olmak üzere Mart ayının her Çarşamba gecesi anlaşmalı restoranlarda kadınlara özel menüler sunarak devam edecek.  Ayrıca, fasıl ekibi ve falcılar 14 Mart’ta Beyoğlu’nda, 21 Mart’ta da Kumkapı ve Samatya’da Kadınlar Meyhanesi çerçevesinde yine anlaşmalı noktalarda müşterilere keyifli dakikalar yaşatacaklar.

Kadınlar Meyhanesi’nin hayata geçeceği anlaşmalı restoranlar arasında Beyoğlu’nda Peymane, Şahika Meyhane ve Asmalı Pera; Samatya’da Forsa Balık, Sedir, Sarıgül, Kuleli, Günbilir ve Ali Haydar İkinci Bahar; Mecidiyeköy’de Elmalı Meyhane; Yeniköy’de Kavak Balıkçısı; Kumkapı’da ise Çapari Arif, Kırlangıç, Valentino Kartallar, Okyanus, Ege, Kırmızı Karides, Sandal, Kumkapı Deniz Kızı, Hoş Seda ve Patara olacak. 

Blogger'lar masası! 

Peymane'nin ikinci katındaki 8 numaralı masa, kadın blogger'lara ayrılmıştı dün geceki organizasyonda. Bu keyifli davete icabet eden ben, orada uzun zamandır görüşmediğim dostlarla bir arada olmanın tadını çıkarıyordum ki, içimden içimden bizi bir kez daha bir araya getiren Yeni Rakı'ya teşekkür ederken buldum kendimi. 

Sohbetin satır aralarında sıkışan "leopar, sırt dekoltesi, çatal" gibi detaylar o gece orada olan Blogger kadınların sırrı olmaya devam edecek..

Eminim dün gece çılgın atan o kadınlar, yakın zamanda başka bir meyhanede bir araya gelecek!


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Periscope'uyoruz!

Biraz Paris'te turlamaya ne dersin? Ya da Riyad'da toplantıya yetişmeye? Milano'da metroya binsek? Maryland'deki kazları izlesek beraber?

Bunların hepsini yaparız tabii ömrümüz varsa. Seyircisi olmaksa bu ara hem bedava hem de fena eğlenceli. 

"Periscoping" gibi bir ifadeyi hayatımıza katan, şahane bir uygulamadan söz ediyorum: Periscope

Şurada daha bir yıl önce ortaya çıkan "dünyayı başkasının gözlerinden görme" fikrinden doğan bu "app", uygulamanın yaratıcıları Kayvon Beykpour ve Joe Bernstein'in aklından öptürecek cinsten. 

Uygulamanın resmi internet sitesinde dünyanın dört bir yanını görmenin büyüsünden bahsederken Kapadokya'ya da selam çakan adamlar, şu cümleyle gönülleri fethediyor: Bir fotoğraf, binlerce söze değer olabilir. Ama canlı bir video, seni başka bir yere götürebilir.

Nasıl çalışıyor? 

Bu arada sadece ios'larda çalışıyor. Ancak Android cihazlar için de uygulamanın eli kulağında. 

Uygulamayı indiriyor, varsa Twitter …

Sen ve Ben

Geçenlerde Power FM'de bir şarkıya rastladım. Resmen beni ele geçirdi. 
Çok yüksek olmayan bir tempo, akla takılan bir melodi ve bir kelimesini bile anlamadigim (arada bir "perişan" duydum sanki) sözlerin böyle cezbedici olmasi.. Beni benden aldı.

Kulak kesildim, baktım sözler Farsça gibi. Hemen SoundHound'u açtım, şarkıyı buldum: Man o tu.

Şarkıya sardıktan sonra öğrendim ki sözler Mevlana şiiri imiş. Aklım bir daha kaçtı. 

Şiirin Farsça ve Türkçesini yazayım, tam olsun.
Dinleyin, dinletin.

khonak an dam ke neshinim dar eyvan, man o to
be do naghsho be do soorat, be yeki jan, man o to
khosh o faregh ze khorafat-e-parishan, man o to
man o to, bi man o to, jam' shavim az sar-e-zogh

saadet zamanı: avluya doğru oturmuşuz, sen ve ben
endamımız çift, sûretimiz çift, rûhumuz tek, sen ve ben
bulandıran palavralardan âzâde, gamsız bir keyif, sen ve ben
sen ve ben, ne sen varsın ne de ben, bir olmuşuz aşk elinden

Haftanın Güzelleri: ActOrchestra - Sıfırdan Sonra

Hayatta bazı güzellikler var; hiç beklemediğiniz bir anda haberdar olduğunuz ve iyi ki de bana göründü dediğiniz güzellikler. İşte geçtiğimiz hafta ben böyle iki güzelliğe denk geldim.

Konuşmak? Yani bildiğimiz anlamda? Hayır.


Bursa'da bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Bursa Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali", Devlet Tiyatroları'nın şahane etkinliklerinden biri oldu. Ancak bu festivalin bir oyunu vardı ki, sanırım sahne sanatları hakkında herhangi bir şey beni uzun zamandır böyle düşündürmedi.

Actorchestra'dan söz ediyorum. Bükreş Ulusal Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği, tek perdelik bu oyunda herhangi bir dilde konuştukları söylenemez. Ancak herkese aynı anda aynı duyguları hissettirecek, senkron sıkıntısı yaşatmadan güldüren, coşkulandıran bir performans izlediğimizi içtenlikle söyleyebilirim. 
Aslında biraz önce her ne kadar "bir tiyatro festivalinde" kendisini "oyun" diye çağırmış olsam da, bu seyri doğru tanımlamak biraz güç. N…