Kadınlar Meyhanede de Güzel!

Alabildiğine güzel muhabbet eşliğinde ilk Kadınlar Meyhanesi, Peymane’de düzenlendi

Türkiye’nin lider rakı markası Yeni Rakı, Türkiye’nin ilk Kadınlar Meyhanesi’ni Peymane’de gerçekleştirdi. Türkiye’de rakı kültürüne yön veren kadınlardan Mey İçki Uluslararası Pazarlama Müdürü Elif Göktaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe sadece kadınlar katıldı. “Meyhanenin hiç olmadığı kadar şık, muhabbetin de alabildiğine güzel olduğu bir kadınlar gecesi” olarak hayata geçirilen konsept gecede Oryantal Didem’in muhteşem performansı, fasıl ekibinin bazen coşkulu bazen hüzünlü parçaları, birbirinden güzel fotoğraflarla hazırlanan “İz Bırakan Kadınlar” sergisi ve daha pek çok sürpriz geceye katılan kadınlara unutulmaz anlar yaşattı.


Geleneksel Rakı kültürünün günümüzün modern meyhanelerinde yaşatılmasına pek çok proje ile öncülük eden Türkiye’nin lider rakı markası Yeni Rakı ilk kez kadın konseptli meyhane projesini hayata geçirdi. İşletmeci ortaklarından biri de kadın olan Peymane’de gerçekleşen Türkiye’nin ilk Kadınlar Meyhanesi, hem eğlencesiyle hem hoş sohbetleriyle geceye katılan birçok kadına gelenekselliği ve modernliği birleştiren farklı bir meyhane deneyimi yaşattı.

Geceye katılanlara TURAD, Mey İçki ve Marmara Üniversitesi Tekstil Sanatları Bölümü’nün desteğiyle yürütülen bir proje kapsamında Samatyalı kadınların el becerileriyle tasarladığı el örgüsü rakı şişesi kılıfları hediye edildi.  Gecenin son sürprizi ise davetlilerin özel vale servisi ile kendi arabalarıyla evlerine kadar bırakılmasıydı.

Yeni Rakı tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk Kadınlar Meyhanesi, 14, 21 ve28 Mart olmak üzere Mart ayının her Çarşamba gecesi anlaşmalı restoranlarda kadınlara özel menüler sunarak devam edecek.  Ayrıca, fasıl ekibi ve falcılar 14 Mart’ta Beyoğlu’nda, 21 Mart’ta da Kumkapı ve Samatya’da Kadınlar Meyhanesi çerçevesinde yine anlaşmalı noktalarda müşterilere keyifli dakikalar yaşatacaklar.

Kadınlar Meyhanesi’nin hayata geçeceği anlaşmalı restoranlar arasında Beyoğlu’nda Peymane, Şahika Meyhane ve Asmalı Pera; Samatya’da Forsa Balık, Sedir, Sarıgül, Kuleli, Günbilir ve Ali Haydar İkinci Bahar; Mecidiyeköy’de Elmalı Meyhane; Yeniköy’de Kavak Balıkçısı; Kumkapı’da ise Çapari Arif, Kırlangıç, Valentino Kartallar, Okyanus, Ege, Kırmızı Karides, Sandal, Kumkapı Deniz Kızı, Hoş Seda ve Patara olacak. 

Blogger'lar masası! 

Peymane'nin ikinci katındaki 8 numaralı masa, kadın blogger'lara ayrılmıştı dün geceki organizasyonda. Bu keyifli davete icabet eden ben, orada uzun zamandır görüşmediğim dostlarla bir arada olmanın tadını çıkarıyordum ki, içimden içimden bizi bir kez daha bir araya getiren Yeni Rakı'ya teşekkür ederken buldum kendimi. 

Sohbetin satır aralarında sıkışan "leopar, sırt dekoltesi, çatal" gibi detaylar o gece orada olan Blogger kadınların sırrı olmaya devam edecek..

Eminim dün gece çılgın atan o kadınlar, yakın zamanda başka bir meyhanede bir araya gelecek!


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Periscope'uyoruz!

Sen ve Ben

Haftanın Güzelleri: ActOrchestra - Sıfırdan Sonra