20.6.10

Minik Araların Ardından...


Uzun zamandır elim erişemedi buralara, okura bir özür borçluyum. Biraz olan bitenden haberdar edeyim istedim sizi, fazla ara vermek canımı sıkıyor zira.

Malum Dünya Kupası kasıp kavuruyor ortalığı. Herkes bir şikayetçi, beklediğini alamamış gibi. Bense şimdiki zamanların güzel sürprizlere gebe olduğunu düşünüyorum. Sadece düşünmekle kalmayıp bir şeyler de karalıyorum elbette. Siz bunları nerede mi okuyacaksınız? Daha önce minicik de olsa duyurduğum ikinci blogum, boynuzu geçen kulağım "Ceza Sahasının Dışı"nda. Şayet Afrika 2010 yorumlarıma, bıdırdamalarıma bakmak isterseniz, göz atın derim. http://cezasahasinindisi.blogspot.com/


Öte yandan Menemen devam ediyor, tam gaz! Neredeyse üçüncü ayımızı devireceğiz. Bilmeyenler için de küçük bir not düşeyim Menemen hakkında. Bir internet dizisi bahsettiğim. İki çağrı merkezi çalışanı kafadarın başından geçenleri izleyebildiğimiz bir internet dizisi. Facebook grubu 1000 kişiyi aşkın bir seyirci kitlesince izleniyor, dizi de hayli sevildi. Ben de Menemen'in senaristliğini yapıyorum. Hadi izleyelim bir derseniz, ona da buradan erişmek mümkün. Ayrıca Menemen'in Facebook grubuna da ulaşmak için: http://www.facebook.com/menementv

Geçtiğimiz hafta sonu Philips'in bir organizasyonunda yer aldım. Pazar gününü Ortaköy House Cafe'deki enfes bir brunch'la keyiflendirdiler. Sadece brunch mı? Değil elbette! Saç tasarımcısı İbrahim Zengin'in verdiği önemli bilgiler ve onun maharetli elleriyle birlikte leziz dakikalar geçirdim; bol bol aynalara bakıp saçlarımla oynadım. Organizasyonun sonunda ise Philips'in saç şekillendiricisi hediyesi ile çocuklar gibi şendim. Zaten kıvır kıvır olan saçlarım, saçlarımın darmadağın görünmesine neden olan elektriklenmelerin karşısına dikilebilecekler artık! Etkinlikte emeği geçen herkese de teşekkürler!

Bunlar dışında... Önümüzdeki 2-3 ay boyunca sanırım yalnızca "yazacağım". Kafamda bir iki proje var, bunlar da gerçekleşirse 2011'de yepyeni "okunabilir" sözler getirebilir, koyabilirim raflara kanısındayım.

16.6.10

Mavisiz Gölgem Aydınlık

... 
gidemem buralardan, rüyasız uykulara yatsam da.
bu şehirden gidemem.
en iyi bildiğim ‘gitmek’tir her zaman
ama gidemem İstanbul’dan.
martı kanadı yok başka şehirde;
Ay’ın büyüsü yok.
kaldırımlarda yüzüm yok başka yerlerde;
İstanbul'suz gölgem yok…

Aslı'nın Söyleşisi


Ceza Sahasının Dışı, malumunuz benim futbol konuşup yazdığım blogum HaberFabrikası'nın sorduğu sorulara yanıtlar verdi. Tamam tamam üçüncü tekil konuşmuyorum, sevgili Sarphan Uzunoğlu bana sorular sordu, ben de cevapladım zevkle.

Daha çok Dünya Kupası konusunda atıp tuttuğumuz röportajı okumak isterseniz, bu taraftan lütfen.

10.6.10

Bulut

Korkma, senden değil bu bulut. Ben var oldukça, salınmaya devam edecek üzerinde sol omzumun.. 

9.6.10

Yakarış

De ki: "Senin ancak sözlerin çıkabilir bu sınırların dışına.. Yazık sana." Acı bana!

8.6.10

Sükun

Sükuneti dilini ısırarak sağlamaya çalışırsan, an gelir kanarsın. 
...

2.6.10

Şarabım gelsin?


Alkolle aramız iyi, malum. Rakıdır, şaraptır seviyoruz bunları Yeni bir haber alınca veremeden edemedim. 

21 Mayıs – 06 Haziran tarihleri arasında Köşebaşı ve Develi restoranlarda bir kadeh veya bir şişe Buzbağ Rezerv alana ikinci kadeh veya şişe bedava olacak. 

Yolunuz düşerse ikinci kadehinizi ya da şişenizi almayı ihmal etmeyin canlarım. 

Afiyet olsun! 

yok'la'ma!