30.11.08

Ruh Halleri II

Bliss - A Quit Conversation
Beady Belle - Game
Nem - Yarım Kalan Hayaller Yaşındayız
Yasemin Mori - Mutsuz Punk
Placebo – I Know

23.11.08

İddaa

Bugün Ertuki ile İddaa oynadık.
Yani daha doğrusu ben söyledim o yazdı.
Yalnızca bir maçta fire verdim, olsun.
Diğer iki maçı bildim, mutluyum.
Bir de yarınki Wigan-Everton maçını tutturabilirsem, tek kuponda 4'te 3 yaparak kendime yeni bir uğraş bulmuş olacağım.
Futbolu sadece keyif aldığımız için değil, biraz da "iddaa"sı için seyredelim artık, öyle değil mi!

Not: Bu yazıda yazarın bile anlamadığı bir özendiricilik var gibi. Aman ha!

21.11.08

bakabaka

Bir başlangıca ihtiyacım yok.
Yazacağım öylece, sen de okuyacaksın.

"Başlangıçsız sevdiysem seni, nasıl, bundan yıllar önce, başlangıçsız çekiyorum ipini bu birlikteliğin. Birlikteliği bertaraf etmek, kuvvet doğurmayan zamanlara mı gebedir? Bana yardım et...

Kafamın düşünen yanları sızlıyor. Romatizma gibi biraz, biraz da sarkastik.
Düşünen yanlarım sızlıyor, gülümseyerek ve bir yandan sezdirmeden kanırtarak, kanıtlara baka baka. Delirmiş olmalı. Delirtmek istiyor olmalı. Bir şeyler olmalı. Yoksa bu yol benim olmaz-lığıma gidiyor."

Bir bitişe ihtiyacım yok.
Yazdım öylece, sen de okudun.

14.11.08

12.11.08

Ruh Halleri I

Son on günün "playlist"i..

Fiona Apple - Oh Sailor
Jamie Cullum - Twentysomething
Faithless - Crazy English Summer
Starsailor - Way To Fall
Kardeş Türküler - Zepur Gı Tarnam
Ezginin Günlüğü - Aşk Yüzünden
Bülent Ortaçgil - Mavi Kuş

11.11.08

Reklam Yazmak


Bir önceki yazımın da konusuydu bu kitap.
Ersel Serdarlı'nın Reklam Yazmak isimli kitabı.

Reklam dünyasına ilgi duyanlar, özellikle reklam yazarı olma yolunda ilerlemek isteyenler için yeni bir ufuk açacak Reklam Yazmak.

Reklam yazım sürecinden, reklam filmleri ve senaryolara; iş disiplininden, prodüksiyon ve hedef kitlelere dair, reklamlar hakkında duyduğunuz ama biraz da yabancı olduğunuz her şeye biraz daha yakınlaştıracak sizi.

Reklam arası vermek isteyen herkes için akışı bozmayan, aksatmayan bir kitap.
Derim ki okuyun..

8.11.08

Özel bir fuar günü...

Bugün İstanbul Tüyap Kitap Fuarı'ndaydım. Geçen yıl İstanbul'daki fuarı değil, İzmir'dekini ziyaret edebilmiştim. Bu sene nihayet İstanbul'u yakaladım.

Gerçi fuar alanını ne kadar İstanbullaştırabiliriz bilmiyorum. Zira İstanbul içinde 2 saat "seyahat" edip ancak alana varabiliyorsunuz. Korkutucu boyutlarda bir yolculuk gerçekten. Ara ara Edirne'ye kaç kilometre kaldığını gösteren tabelalara rastlıyorsunuz. İnsan ister istemez o anlarda birileri birazdan Yunanca konuşmaya başlayacak sanırım diyor. Sonra da ne güzel olur be diye ekliyor. Tabi ki bunların benim kötü geçen yolculuğumla bir ilgisi yok, mesele benim "Yunan" aşkım sadece.. (Burada Aslı gülümsüyor.. )

Geçelim her şeyi, fuara gelelim. Bu kez, diğer seferlerden farklı bir heyecanla ziyaret ettim fuarı. Daha önce, 2005'te yani, ilk kez Carpe Diem Kitap ekibiyle katılmıştım fuara. Tazecik kitaplarımızla ilk kez arz-ı endam etmiştik, kitaplarımıza imzalar kondurmuş, okurlarımızla tanışmıştık. Elbette tarifsizdi hisler.. Sonrasında, yani bugünse benimle aynı saatlerde fuar alanında olan biri vardı, çok değerli kuzenim, "abi yarısı" değil "abi tamamı" insanım, Ersel Serdarlı.

İlk kitabı "Reklam Yazmak" BAMM etiketiyle kitapçılarda olacak artık Ersel Serdarlı'nın. Ama ilk kez bugün, Tüyap'ta kokladık onun kitabını, kutladık.. Onunla ilgili güzel haberlerin ardı arkası kesilmesin, ben de yazayım onu bol bol sizlere duyurayım.

Ve işte bugünden bir gurur tablosu çiziverdik kendimize, mutlu olduk!Bugün orada olan herkese, canım Adı Yok ve Carpe Diem Kitap ekibine, Kasapoğlu, Metan, Serdarlı Aileleri'ne ve görmeyi özlediğim diğer yüzlere, yüreklere çok çok teşekkür ediyorum.

E eklemek lazım; fuar hakkındaki diğer izlenimleri yazacağım elbette, çok yakında.. (Aslı yine gülümsüyor.. Bunu hep yapıyor.. )

yok'la'ma!